Близько 4 кілометрів на південь від Володимира розташоване село Зимно, яке, за місцевими переказами, колись було зимовою резиденцією руських князів (звідси й назва), а на його місці залишився укріплений руський монастир із шістьма вежами, збудований у 1495 р. князями Чарторийськими, ймовірно, у готико-візантійському стилі, як і багато тогочасних оборонних храмів. Це споруда, побудована аналогічно луцькому замку кінця XIV століття.
Збереглися дві квадратні цегляні вежі, третю переробили на церковну дзвіницю. На подвір'ї монастиря стоїть тринавна православна церква з двома вежами, підперта контрфорсами. У підвалі під церквою колись був Святогірський монастир, імовірно XIII ст. Зараз тут діє жіночий монастир. Окрім того, у Зимному є не діюча Свято-Троїцька церква, за переказами заснована Володимиром Великим, але швидше за все збудована у 15 столітті.
Це архаїчна візантійська споруда з чотиригранною навою, увінчаною круглим тамбурним куполом, і круглим пресвітерієм.
І купол, і пресвітерій вкриті конічними дахами, пошкодженими під час війни.



