Головна > Публікації > Володимир, яким ми його пам’ятаємо.

Володимир, яким ми його пам’ятаємо.


22-05-2014, 15:42. Разместил: orusia voznuk
Володимир, яким ми його пам’ятаємо.

Володимир, яким ми його пам’ятаємо.Я приїхала у Володимир-Волинський в 1969 році, згадує науковий співробітник Державного історико-культурного заповідника Гринчук Петруня Георгіївна: «Мене, в першу чергу, цікавило чи заасфальтовані вулиці. Виявилося,що заасфальтовані лише три вулиці: Ковельська, Луцька та частково Карла Маркса, нині Устилузька. Вулиця імені Леніна, нині Т.Г.Шевченка була вкрита бруківкою. Звичайно була заасфальтована площа Героїв, де був установлений монумент Слави. Навпроти пам’ятника, біля костелу Іоакима та Анни, в якому тоді був меблевий магазин, стояла велика тумба з серпом і молотом, та майоріли прапори. Всі інші вулиці були ґрунтові.
Міський готель був розміщений в двоповерховій споруді біля Собору Різдва Христового. Сам собор стояв тоді в руїнах, і використовувався під склади. В той час діяли лише Успенський собор та Василівська церква, всі інші церви були закриті.
В п’ятиповерховому будинку, що на площі був великий гастроном і книгарня. Ще один гастроном, та молочний магазин були у будинку на розі Ковельської та Шевченка.»


Я приїхала у Володимир у 1983 році. Перше, що пригадалося, затишний парк в центрі міста. По правій стороні вулиці Драгоманова, навпроти входу в скверик колись, років тридцять тому, була алея, що вела до парку. Я пам’ятаю що при вході в парк стояв пам’ятник Юрію Гагаріну. Перший космонавт у весь ріст стояв на чомусь дуже схожому на капсулу апарату що спускався з орбіти. Дивно що я не можу згадати деталі, в пам’яті постать, біло голуба. Там стояли лавочки, і мами з малюками часто прогулювались відпочиваючи від домашніх клопотів поки дитина спить, на свіжому повітрі. Для малечі в парку були поставлені статуї вовка і Червоної шапочки. А для молоді була зроблена відкрита танцювальна площадка. Пам’ятаю як весело в парку святкували проводи зими. Розповіла Федосеева Світлана, завідуюча відділом ДІКЗ «Стародавній Володимир»
Часто ми навіть самі до кінця не усвідомлюємо скільки безцінної інформації зберігаємо ми у своїй пам’яті. Дуже багато інформації зберігають наші сімейні альбоми, адже там не тільки рідні та близькі вам люди, але і місто, таким, яким воно було десять, двадцять, тридцять, а може і п’ятдесят років тому.
Нам здається що наша пам'ять збереже безцінні моменти життя назавжди, проте людям притаманно забувати. Рік два і ми уже не пам’ятаємо, що було на цьому місці, перед тім як виріс ошатний яскравий будинок.
Працівники Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» пропонують разом зібрати
ваші безцінні спогади, аби залишити їх прийдешнім поколінням, спогади про місто в якому ми живемо.
Всіх хто бажає поділитися своїми спогадами просимо зателефонувати за номером 3-89-89, чи завітати до нас за адресою вул. Ковельська, 29.

Повернутися назад