dle 9.7 8DLE
 
Інформація по новині
  • Переглядів: 170
  • Автор: orusia voznuk
  • Дата: 18-09-2020, 11:29
18-09-2020, 11:29

Магдалена Колцон

Категорія: Публікації

Прадід Трофим Прусицький приїхав до Володимира разом з батьком Ізидором і сестрами: Александрою (пізніше вийшла заміж за Мика) і Ельжбетою (пізніше вийшла заміж за Галасюка), саме тоді коли в Росії тривала
громадянська війна (1917-1922 рр.).
Магдалена Колцон
Польські вояки на вулиці Ковельській, м. Володимир-Волинський

Магдалена Колцон
Прадід у війську польському

Прадід Трофим спочатку відслужив у 1 Полку Артилерії Протиповітряної оборони в 3-му Батальйоні. Пізніше залишився працювати на залізниці разом зі своїм другом, колійним обхідником, Тихоном Максимовичем Ткачуком.
Магдалена Колцон
З приятелем Тихоном Ткачуком, 1924 рік

Прабабця Станіслава Прусицька з дому Вєчорек, займалася господарством та дітьми. Було четверо дітей: Микола – мій дід, Валентина (народилася в 1936 році) і двоє померлих у дитинстві хлопців: Владислав і Єжи.
Магдалена Колцон
Прабабця Станіслава Прусицька

Мій дід Микола Прусицкий народився в Володимирі в 1931 році. Зі спогадів діда знаю, що мешкав він у кам’яниці поблизу ринку. В будинку часто бували гості: залізничники, військові, лікарі. Там жили до 1939 року. Пізніше
прадід купив будинок у селі Верба.
Магдалена Колцон
Микола Прусицький

Дитинство діда пройшло у Володимирі. Разом з батьками та сестрою виїхав звідси зимою 1942 року до Горичева Польського в Польщу. Дідусь сильно постраждав під час втечі. Мав відморожені долоні і стопи. Однак вдалося їх врятувати. З розповідей дідуся пам’ятаю три випадки: Дідусь згадував, як колись їхав на коні. Швидше за все він взяв його без дозволу батьків. Кінь понісся і дідусь впав та сильно забився. Коля, саме так називали мого дідуся приятелі з дитинства, любив ловити рибу. Разом з друзями часто вибиралися на річку Лугу.
Одного разу, хлопці вирішили пожартувати над дідусем. Вони знали, що він боїться купатися та й вкинули його в воду. Коли побачили, що він почав тонути, помогли йому вибратися на берег.
Магдалена Колцон
Прабабця Станіслава з подругами

Недалеко від місця, де я жила разом з дідусем, був аеродром. Одного дня, стояли ми на подвір’ї і над нашими головами пролетіло кілька літаків. Дідусь побачив їх і розповів мені якого то роду літаки. І по трохи згадував собі літо 1941 року. Казав, що разом з друзями був на дворі, коли раптово почув сильний вибух. Спочатку, роздивлялися по вулиці, а потім глянули вгору. Дідусь згадував, що небо було чорне від німецьких літаків, які летіли на СРСР. Саме в ці дні почалася війна.
Магдалена Колцон
Прабабця Станіслава по центру з квітами
Магдалена Колцон


м. Замостя (Республіка Польща), липень 2018 року
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сай як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім’ям.
Информація
Користувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть лишати коментарі до даної публікації.

Хмарка тегів

Архів новин

Вересень 2020 (4)
Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (4)
Червень 2020 (4)
Травень 2020 (3)
Березень 2020 (1)
^