
Силами заводу побудували школу. Коли я працювала в інспекції, ми колективом ходили на суботники: фарбували, мили, чистили. Побудований був будинок культури а також приміщення для дитячого садочка. Завод повністю забезпечував роботу садочка: закупляли кухонний інвентар, килими, іграшки, та все необхідне. Садочок був дуже хороший.
За керівництва Тараненка селище цукрового заводу було підключене до центрального водопроводу. Вода стала чистою. Заасфальтували основні вулиці. Зроблений був ремонт у конторі, закуплені нові меблі. Відремонтована була столова заводу. Юрій Семенович дуже багато зробив за 30 років роботи.
Місто розквітало. У центрі побудували училище. Міська рада була на тому ж місці, що і зараз. Там Барановський тоді працював Олександр Павлович. Рубчев Владлен Кирилович був першим секретарем.
Дуже запам’яталися паради, що проводились 1 травня і 7 листопада. Весною ще квітів не було, тільки листочки. І коли я була завкомом, то організовувала машину на Володимірівку, рубали гілки, а лабораторія робила з пергаменту квіти яблуневі, тому що треба було прикрасити свою колону. Завод оплачував приїзд духового оркестру з Ленінграду. Українські костюми брали в будинку культури і одягали наших дівчат. Готували транспаранти, емблеми, портрети членів політбюро.
На десяту годину ранку йшли на площу, а частіше їхали машинами. Ну і звичайно міськом партії проводив агітаційну роботу. Була дисципліна. Необхідно було забезпечити явку людей. Всі повинні були йти на парад а не садити городи. А далі святкували день праці. Їхали відпочивати за місто. До свята у кожного були обновки, всі веселились, співали, танцювали.
Ще 9 травня був парад. Але в ньому не всі приймали участь, в основному школи, деякі підприємства і військові. У місті була велика військова частина. Брали на заводі гарну машину, передовиків виробництва садовили на ту машину, мішки з цукром клали, робили транспортер і з плакатами «Родина Мать зовет» їхали на площу.
Паради були ще на жовтневі свята. Обов’язково повинен був бути духовий оркестр. Наш духовий оркестр проходив з нашою колоною, а інші підприємства винаймали його для своїх колон. Хлопці ще й могли підзаробити. Ми дуже любили дивитися на колону працівників торгівлі. Ніхто не був так гарно одягнений як працівники воєнторгу, міжрайбази, універмагу. Всі вони були в новому, в імпортному. Люди раніше мали гроші а не було де купити гарних речей, то і дивилися на ту колону. А потім заводили знайомства, налагоджували зв’язки і таким чином діставали модні речі.
Багато людей було з орденами. Всі йшли з квітами. Наша диктор по радіо об’являла, що в колоні в перших рядах йде Драгальцева, яка була на переправі Дніпра, а потім про інших, по їхніх заслугах; хто до Берліна дійшов, хто якими орденами був нагороджений. Всі завжди з таким задоволенням дивились на цю колону.
Спогади записали: Кучерява Р.І. та Гринчук П.Г.