Головна > Новини > «Вінчальна палітра» запрошує жителів стародавнього Володимира

«Вінчальна палітра» запрошує жителів стародавнього Володимира


22-08-2016, 20:20. Разместил: orusia voznuk

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкрито виставку жіночого весільного вбрання «Вінчальна палітра». Унікальні експонати XIX – початку ХХ ст. належать трьом столичним музеям - Музею історії моди Марини Іванової, Музею Шереметьєвих та безпосередньо фондам заповідника.

У виставковій залі найбільшого в Україні музейного комплексу, за підтримки Міністерства культури, кияни та гості столиці протягом чотирьох місяців насолоджуватимуться експозицією європейського костюму й аксесуарів періоду 1800 – 1930 років. Це жіночі вінчальні сукні, черевички, віяла, капелюшки, дитяче вбрання та іграшки, сумочки, лорнети, рукавички, гаманці, прикраси до волосся та одягу, тощо. Колекція, дбайливо зібрана, відреставрована та збережена у близькому до ідеального стану, запрошує поринути в історію вишуканого костюму й побуту Європи, у молодість наших бабусь та прабабусь. Основу експозиції складають експонати киянки Марини Іванової, фундаторки приватного музею, Народного майстра декоративно-прикладного мистецтва Спілки художників України.
«По зовнішності й одягу жінки у минулих століттях судили про статки і статус чоловіка. Інколи вартість однієї сукні спричиняла фінансовий крах родини. Справді якісний і красивий одяг був завжди надзвичайно дорогим, відповідно – далеко не усім доступним. Проте, усі жінки в усі часи прагнули виглядати вишукано та модно», - розповіла Марина Іванова. Відповідальність за зібрані історичні пам’ятки спонукає колекціонерку до пошуку нових способів консервації старовинних тканин, адже чимало речей належали відомим історичним постатям. Чудові жіночі костюми з Франції, Великобританії, Чехії, Бельгії, Німеччини, Польщі та інших країн вразять уяву як професійних модельєрів і поважне панство, так і юних модниць. Особливо цікавою «Вінчальна палітра» є для наречених, а найменші відвідувачки мають змогу взяти участь у пізнавальних екскурсіях про історію дитячої моди, які проведе невтомна Марина Іванова.
Весілля і храм - невід’ємні частини таїнства вінчання, створення нової родини, зародження майбутнього життя. Кормча Книга, збірник законів у Київській Русі пояснює: “Шлюб – це союз чоловіка і жінки, їхня згода на усе життя, спілкування у Божому і людському праві”. Після вінчання життєві дороги молодят об’єднуються заради розбудови домашньої церкви, а отже - церкви Христової. Обряд вінчання розвивався від витоків християнства. Тому куратори «Вінчальної палітри» особливо вдячні за співучасть у заході Генеральному директору Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомиру Михайлині та очолюваному ним колективу. Як сказала під час відкриття виставки Наталія Пересадько, заступник гендиректора заповідника з економічних питань та розвитку: «Ця експозиція – справжній тріумф краси, людського таланту, копіткої праці модельєрів минулого і сьогоднішніх шанувальників історії. Це результат дієвої співпраці державної історико-культурної установи і приватної ініціативи». А куратор Олена Подольська, запрошуючи й володимир-волинців оглянути виставку, повідомила: «Вінчальна палітра» діятиме до 15 грудня 2016 року, щоб надихнути на одруження якомога більше молоді, спогадами про юність підняти настрій старшому поколінню».

Світлана ФЕДОНЮК, перший відвідувач виставки, депутат Володимир-Волинської міськради, голова комісії з питань культури і освіти.


«Вінчальна палітра» запрошує жителів стародавнього Володимира

«Вінчальна палітра» запрошує жителів стародавнього Володимира

«Вінчальна палітра» запрошує жителів стародавнього Володимира










Повернутися назад