dle 9.7 8DLE
 
Історико-культурний заповідник "Стародавній Володимир" » Новини » 25 років Незалежності. Україна в фактах та рекордах
Інформація по новині
  • Переглядів: 1677
  • Автор: orusia voznuk
  • Дата: 23-08-2016, 14:06
23-08-2016, 14:06

25 років Незалежності. Україна в фактах та рекордах

Категорія: Новини

1. Автор першої в світі Конституції – український політичний і громадський діяч Пилип Орлик. 5 квітня 1710 р. його обрали гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі — тільки в 1791 р.

25 років Незалежності. Україна в фактах та рекордах

2. Україна займає І місце за площею серед країн Європи – 603,7 тис км2.

3. Першим вищим навчальним закладом в Україні була Острозька колегія, що була заснована у м. Острог князем Костянтином Острозьким у 1576 р. Тоді це були єдині вищі навчальні заклади у східнослов’янському світі.

4. Олешківські піски - одна з найбільших пустель Європи знаходиться саме в Україні.
Олешківські піски складаються із безмежних барханів (тутешні мешканці називають їх «кучугурами») висотою близько 5 м з негустою рослинністю. Знаходяться ці піски у Цюрупінському районі (стара назва Цюрупінська – Олешки), за 30 км на схід від м. Херсон.
25 років Незалежності. Україна в фактах та рекордах


5. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг).

6.Найбільшою низовиною є Українське Полісся, що займає крайню північно-західну та північну території України і є складовою частиною великої Поліської низовини, яка на півночі поєднується з Білоруським Поліссям. На Заході Українське Полісся складається з найбільш заболоченої його частини – Волинського та Рівненського Полісся. Висоти даного регіону не перевищують 150-200 м.

7.Найбільшим островом, що належить Україні, є Джарилгач – острів у Каркінітській затоці Чорного моря. Довжина його близько 40 км. Він складений із піщаних порід; входить до складу Херсонської області.

8. Найдовша печера в Україні – Оптимістична, що знаходиться в гіпсах Поділля (Тернопільська область). В ній розвідано і закартографовано 175 км ходів на глибині 20 м.
25 років Незалежності. Україна в фактах та рекордах


9. Український духовий інструмент трембіта — найдовший духовий музичний інструмент у світі.
25 років Незалежності. Україна в фактах та рекордах


10. Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія (1615 р.).

11. Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі. Вона проходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували в 1960 р., однією з перших.

12. Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells.

13. Конструкторське бюро Антонова, розробило літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю. Розмах одного крила у найбільшого літака у світі Ан-225 Мрія – приголомшливі 88 метрів.
25 років Незалежності. Україна в фактах та рекордах


14. Читаючи Кобзар українці встановили рекорд: 2014-го року студенти та викладачі Острозького Академії 19 діб безперервно читали твори Шевченка. Загалом 456 годин, тож випередили досягнення мексиканців одразу на 59 годин.

15. Український художник-графік Ігор Степанов створив мініатюрну Конституцію України. Її розмір – 2 на 3 сантиметри! Цей примірник налічує 160 сторінок, а щоб прочитати написане, потрібно прихопити із собою лупу. До речі, інший український умілець змайстрував «Кобзар»-невидимку. Сторінки міні-книги зшиті павутинкою, а перегортають їх волоском. Побачити це диво можна тільки під мікроскопом у Київському музеї мініатюр.

16. Найбільшим озером в Україні є Ялпуг (Ялпух) у заплаві Дунаю, в Одеській області. Довжина його 39 км, ширина до 5 км, пересічна глибина 2 м, а площа 149 кв. км. Живиться озеро переважно за рахунок паводкових вод Дунаю та річок Ялпуг і Карасулак.

17. Найглибшим озером в Україні є Світязь. Це одне з Шацьких озер на Волині. Довжина його 9,3 км, ширина – 8,0 км, площа – 24,2 кв. км, а максимальна глибина – 58,4 м.
25 років Незалежності. Україна в фактах та рекордах


18. Український «Південмаш» (м. Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».

19.Україна пишається своєю неповторною традицією – петриківським розписом, який визнаний культурним надбанням ЮНЕСКО.
25 років Незалежності. Україна в фактах та рекордах


20. Найбільший водоспад в Україні – Учансу. Вода падає майже прямовисно з виступу Головного пасма Кримських гір з висоти 98,5 м, навесні стік значно збільшується, а влітку водоспад майже пересихає. Навколо Учансу – заповідний ліс з кримської сосни, вічнозелених чагарників.

21. Найбільше в Україні проживає представників української національності – 78%.

22. Королева українських книг - Острозька Біблія - датована 1581 роком. Це перше повне друковане видання всіх книг Святого Письма церковнослов'янською мовою. Опублікував книгу Іван Федоров. Таких першодруків залишилося близько трьохсот у світі.
Одним із символів української нації є й Пересопницьке Євангеліє - визначна рукописна пам'ятка староукраїнської мови та мистецтва XVI століття. Один із перших українських перекладів канонічного тексту Четвероєвангелія. На цій книзі присягу приймає президент України.

23. Вишиванка є не просто елементом українського традиційного одягу, але й повноцінним символом незалежності і багатства культурної спадщини.
25 років Незалежності. Україна в фактах та рекордах


24. Тризуб - один з найдавніших символів нашої землі. Тризуб зображували на монетах великого князя Володимира Святославовича, а потім Ярослава Мудрого та Володимира Мономаха.

25. Національною стравою України є борщ.
25 років Незалежності. Україна в фактах та рекордах


Орися Вознюк
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сай як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім’ям.
Информація
Користувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть лишати коментарі до даної публікації.

Хмарка тегів

Архів новин

Січень 2022 (2)
Грудень 2021 (3)
Листопад 2021 (4)
Жовтень 2021 (1)
Вересень 2021 (2)
Серпень 2021 (1)
^