dle 9.7 8DLE
 
Історико-культурний заповідник "Стародавній Володимир" » Новини » «Вінчальна палітра» запрошує жителів стародавнього Володимира
Інформація по новині
  • Переглядів: 1725
  • Автор: orusia voznuk
  • Дата: 22-08-2016, 20:20
22-08-2016, 20:20

«Вінчальна палітра» запрошує жителів стародавнього Володимира

Категорія: Новини

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкрито виставку жіночого весільного вбрання «Вінчальна палітра». Унікальні експонати XIX – початку ХХ ст. належать трьом столичним музеям - Музею історії моди Марини Іванової, Музею Шереметьєвих та безпосередньо фондам заповідника.

У виставковій залі найбільшого в Україні музейного комплексу, за підтримки Міністерства культури, кияни та гості столиці протягом чотирьох місяців насолоджуватимуться експозицією європейського костюму й аксесуарів періоду 1800 – 1930 років. Це жіночі вінчальні сукні, черевички, віяла, капелюшки, дитяче вбрання та іграшки, сумочки, лорнети, рукавички, гаманці, прикраси до волосся та одягу, тощо. Колекція, дбайливо зібрана, відреставрована та збережена у близькому до ідеального стану, запрошує поринути в історію вишуканого костюму й побуту Європи, у молодість наших бабусь та прабабусь. Основу експозиції складають експонати киянки Марини Іванової, фундаторки приватного музею, Народного майстра декоративно-прикладного мистецтва Спілки художників України.
«По зовнішності й одягу жінки у минулих століттях судили про статки і статус чоловіка. Інколи вартість однієї сукні спричиняла фінансовий крах родини. Справді якісний і красивий одяг був завжди надзвичайно дорогим, відповідно – далеко не усім доступним. Проте, усі жінки в усі часи прагнули виглядати вишукано та модно», - розповіла Марина Іванова. Відповідальність за зібрані історичні пам’ятки спонукає колекціонерку до пошуку нових способів консервації старовинних тканин, адже чимало речей належали відомим історичним постатям. Чудові жіночі костюми з Франції, Великобританії, Чехії, Бельгії, Німеччини, Польщі та інших країн вразять уяву як професійних модельєрів і поважне панство, так і юних модниць. Особливо цікавою «Вінчальна палітра» є для наречених, а найменші відвідувачки мають змогу взяти участь у пізнавальних екскурсіях про історію дитячої моди, які проведе невтомна Марина Іванова.
Весілля і храм - невід’ємні частини таїнства вінчання, створення нової родини, зародження майбутнього життя. Кормча Книга, збірник законів у Київській Русі пояснює: “Шлюб – це союз чоловіка і жінки, їхня згода на усе життя, спілкування у Божому і людському праві”. Після вінчання життєві дороги молодят об’єднуються заради розбудови домашньої церкви, а отже - церкви Христової. Обряд вінчання розвивався від витоків християнства. Тому куратори «Вінчальної палітри» особливо вдячні за співучасть у заході Генеральному директору Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомиру Михайлині та очолюваному ним колективу. Як сказала під час відкриття виставки Наталія Пересадько, заступник гендиректора заповідника з економічних питань та розвитку: «Ця експозиція – справжній тріумф краси, людського таланту, копіткої праці модельєрів минулого і сьогоднішніх шанувальників історії. Це результат дієвої співпраці державної історико-культурної установи і приватної ініціативи». А куратор Олена Подольська, запрошуючи й володимир-волинців оглянути виставку, повідомила: «Вінчальна палітра» діятиме до 15 грудня 2016 року, щоб надихнути на одруження якомога більше молоді, спогадами про юність підняти настрій старшому поколінню».

Світлана ФЕДОНЮК, перший відвідувач виставки, депутат Володимир-Волинської міськради, голова комісії з питань культури і освіти.


«Вінчальна палітра» запрошує жителів стародавнього Володимира

«Вінчальна палітра» запрошує жителів стародавнього Володимира

«Вінчальна палітра» запрошує жителів стародавнього Володимира
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сай як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім’ям.
Информація
Користувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть лишати коментарі до даної публікації.

Хмарка тегів

Архів новин

Січень 2022 (2)
Грудень 2021 (3)
Листопад 2021 (4)
Жовтень 2021 (1)
Вересень 2021 (2)
Серпень 2021 (1)
^