Головна > Історія > Яким був туризм у Володимирі в 1932 році?

Яким був туризм у Володимирі в 1932 році?


3-03-2021, 15:19. Разместил: orusia voznuk
Володимирський повіт

Володимирський повіт межує з Любомльським, Ковельським, Сокальським, Горохівським та Грубешовським повітами. Площа повіту становить 211,172 га, населення – 146, 000. З точки зору етнічного складу, Володимирський повіт на території Волині є майже повністю польським. Адміністративно повіт поділений на 7 гмін і 2 міста: Володимир і Устилуг.
Останнім часом санітарно-оздоровчий стан повіту покращився. Крім того позитивний вплив справила консолідація та перехід великих сіл на індивідуальний спосіб ведення господарства.
У галузі освіти зареєстровано 140 шкіл, з них: 1-го класу - 102; 2-го класу - 25; 3-го класу - 4; 4-го класу - 3 і 7-го класу - 6. Загальноосвітні школи відвідує 70 % дітей шкільного віку. У повіті є 220 вчителів.
Сільськогосподарські справи йдуть добре. Значна увага приділяється розведенню худоби, вирощуванню овочів, що здійснюються на теренах багатьох сіл взірцевими господарствами і Спілками Сільської Молоді. Особливо заохочується вирощування кормових буряків і моркви.
Стан доріг до цього часу є незадовільним, оскільки повіт був прикордонним і російський уряд не дбав про ремонт доріг. Польський уряд прийняв повіт майже без мощених доріг. В минулому році повіт отримав сполучення з Варшавою через Устилуг. Будується шосейна дорога на Луцьк. Ця дорога має бути закінчена в наступному році. Далі спеціальна увага має бути направлена на консервацію та відбудову ґрунтових доріг.
P. W. i F. W. (військова підготовка і фізичне виховання) мають близько 30 навчальних відділів на 800 осіб, з них Стрільців (400 осіб) претендують на першість. Повітовим комендантом є хорунжий п. Антчак.
Бюджет повіту становить 480 000 злотих. Він буде виконаний на 70%.
Спеціальної уваги заслуговує містечко Порицьк, місце де народився Тадеуш Чацький. У місцевому костелі знаходиться його поховання. А донедавна перед вівтарем в вічній лампі (Панікадило) висіло його серце. Його вкрали більшовики в 1920 році. Палац, в якому жив Тадеуш Чацький, сьогодні суцільна руїна. Він був спалений австріяками разом з архівом Чацьких в 1915 році.
В Устилузі є цікаві старі кам’яниці, а в Перевалах (Турійський район) -старий костел з модрини, добре збережений, збудований ще у 1464 році.
В Зимному, що знаходиться за 4 км від Володимира, залишився укріплений православний монастир і церква.
Повітовим старостою є п. Зигмунт Кубіцький, який до того був заступником старости в Дубно і в Костополі, дуже енергійний і здібний адміністратор.

Володимир-Волинський

Володимир належить до найстаріших міст Волині, яке постало в кінці Х ст., засноване князем Володимиром Київським. Місто має для туриста багато цікавих пам’яток, серед них на площі костел фарний, зведений у 1554 році, з гарним стилізованим вівтарем. На другій стороні площі є костел Єзуїтів, скромний бароковий з двома вежами, далі на розі вулиці Катедральної залишилася вежа 17 ст. костелу Домініканів. Вздовж вулиці тягнуться монастирські будівлі в яких знаходяться староство, пошта і казначейство. Катедра православна (Успенський собор) - споруда велична і гарно декорована, стіни якої є залишками давньої церкви збудованої у 1165 році Мстиславом Ізяславовичем. Колись катедра стояла на території князівського замку, від якого залишилися тільки земляні вали. Будівлю в’язниці переробили з колишнього замкового костелу.
Серед місцевих жителів існує легенда, що під містом є лабіринти підземель і, що ними можна дійти до села Зимне.
Далі стоїть церква св. Василія 14 ст. і церква св. Миколая з гарною дерев’яною дзвіницею. В Низкиничах (20 км) є старе гніздо року Кисілів, туристів зацікавить церква з 1653 року з гробом відомого київського воєводи Адама Кисіля.
Населення Володимира складає 23000 тис осіб, з них 45 % національні меншини. Стан санітарний міста покращився з часу отримання незалежності хоч і природне розташування (значна частина міста лежить в болотах) не може позитивно вливати на його покращення.
Стан освіти задовільний. Місто має 4 семикласні школи та 5 шкіл двокласних, курси для неписьменних, державну гімназія, приватну, ремісничу школи та ряд єврейських шкіл.
Міська рада планує ближчим часом перебудову бійні, що на разі є дуже примітивною, також електростанції, далі брукування вулиць і побудову двох семикласних шкіл.
Соціальне забезпечення місту коштує 40 000 злотих щорічно.
P. W. i F. W. (військова підготовка і фізичне виховання) на території міста завдяки субсидії магістрату розвиваються нормально.
Міський бюджет складає приблизно 517 000 злотих.
Бургомістром міста є п. Губерт Стемповскі, за професією рільник, підполковник резерву, 6 місяців тому одноголосно обраний на цю посаду.
Яким був туризм у Володимирі в 1932 році?Переклад Wiadomości Turystyczne Nr. 1. Styczen 1932.
Вознюк О.А, Кучерява Р.І.

Повернутися назад