dle 9.7 8DLE
 
Історико-культурний заповідник "Стародавній Володимир" » Історія » Яким був туризм у Володимирі в 1932 році?
Інформація по новині
  • Переглядів: 417
  • Автор: orusia voznuk
  • Дата: 3-03-2021, 15:19
3-03-2021, 15:19

Яким був туризм у Володимирі в 1932 році?

Категорія: Історія

Володимирський повіт

Володимирський повіт межує з Любомльським, Ковельським, Сокальським, Горохівським та Грубешовським повітами. Площа повіту становить 211,172 га, населення – 146, 000. З точки зору етнічного складу, Володимирський повіт на території Волині є майже повністю польським. Адміністративно повіт поділений на 7 гмін і 2 міста: Володимир і Устилуг.
Останнім часом санітарно-оздоровчий стан повіту покращився. Крім того позитивний вплив справила консолідація та перехід великих сіл на індивідуальний спосіб ведення господарства.
У галузі освіти зареєстровано 140 шкіл, з них: 1-го класу - 102; 2-го класу - 25; 3-го класу - 4; 4-го класу - 3 і 7-го класу - 6. Загальноосвітні школи відвідує 70 % дітей шкільного віку. У повіті є 220 вчителів.
Сільськогосподарські справи йдуть добре. Значна увага приділяється розведенню худоби, вирощуванню овочів, що здійснюються на теренах багатьох сіл взірцевими господарствами і Спілками Сільської Молоді. Особливо заохочується вирощування кормових буряків і моркви.
Стан доріг до цього часу є незадовільним, оскільки повіт був прикордонним і російський уряд не дбав про ремонт доріг. Польський уряд прийняв повіт майже без мощених доріг. В минулому році повіт отримав сполучення з Варшавою через Устилуг. Будується шосейна дорога на Луцьк. Ця дорога має бути закінчена в наступному році. Далі спеціальна увага має бути направлена на консервацію та відбудову ґрунтових доріг.
P. W. i F. W. (військова підготовка і фізичне виховання) мають близько 30 навчальних відділів на 800 осіб, з них Стрільців (400 осіб) претендують на першість. Повітовим комендантом є хорунжий п. Антчак.
Бюджет повіту становить 480 000 злотих. Він буде виконаний на 70%.
Спеціальної уваги заслуговує містечко Порицьк, місце де народився Тадеуш Чацький. У місцевому костелі знаходиться його поховання. А донедавна перед вівтарем в вічній лампі (Панікадило) висіло його серце. Його вкрали більшовики в 1920 році. Палац, в якому жив Тадеуш Чацький, сьогодні суцільна руїна. Він був спалений австріяками разом з архівом Чацьких в 1915 році.
В Устилузі є цікаві старі кам’яниці, а в Перевалах (Турійський район) -старий костел з модрини, добре збережений, збудований ще у 1464 році.
В Зимному, що знаходиться за 4 км від Володимира, залишився укріплений православний монастир і церква.
Повітовим старостою є п. Зигмунт Кубіцький, який до того був заступником старости в Дубно і в Костополі, дуже енергійний і здібний адміністратор.

Володимир-Волинський

Володимир належить до найстаріших міст Волині, яке постало в кінці Х ст., засноване князем Володимиром Київським. Місто має для туриста багато цікавих пам’яток, серед них на площі костел фарний, зведений у 1554 році, з гарним стилізованим вівтарем. На другій стороні площі є костел Єзуїтів, скромний бароковий з двома вежами, далі на розі вулиці Катедральної залишилася вежа 17 ст. костелу Домініканів. Вздовж вулиці тягнуться монастирські будівлі в яких знаходяться староство, пошта і казначейство. Катедра православна (Успенський собор) - споруда велична і гарно декорована, стіни якої є залишками давньої церкви збудованої у 1165 році Мстиславом Ізяславовичем. Колись катедра стояла на території князівського замку, від якого залишилися тільки земляні вали. Будівлю в’язниці переробили з колишнього замкового костелу.
Серед місцевих жителів існує легенда, що під містом є лабіринти підземель і, що ними можна дійти до села Зимне.
Далі стоїть церква св. Василія 14 ст. і церква св. Миколая з гарною дерев’яною дзвіницею. В Низкиничах (20 км) є старе гніздо року Кисілів, туристів зацікавить церква з 1653 року з гробом відомого київського воєводи Адама Кисіля.
Населення Володимира складає 23000 тис осіб, з них 45 % національні меншини. Стан санітарний міста покращився з часу отримання незалежності хоч і природне розташування (значна частина міста лежить в болотах) не може позитивно вливати на його покращення.
Стан освіти задовільний. Місто має 4 семикласні школи та 5 шкіл двокласних, курси для неписьменних, державну гімназія, приватну, ремісничу школи та ряд єврейських шкіл.
Міська рада планує ближчим часом перебудову бійні, що на разі є дуже примітивною, також електростанції, далі брукування вулиць і побудову двох семикласних шкіл.
Соціальне забезпечення місту коштує 40 000 злотих щорічно.
P. W. i F. W. (військова підготовка і фізичне виховання) на території міста завдяки субсидії магістрату розвиваються нормально.
Міський бюджет складає приблизно 517 000 злотих.
Бургомістром міста є п. Губерт Стемповскі, за професією рільник, підполковник резерву, 6 місяців тому одноголосно обраний на цю посаду.
Яким був туризм у Володимирі в 1932 році?Переклад Wiadomości Turystyczne Nr. 1. Styczen 1932.
Вознюк О.А, Кучерява Р.І.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сай як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім’ям.
Информація
Користувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть лишати коментарі до даної публікації.

Хмарка тегів

Архів новин

Листопад 2021 (4)
Жовтень 2021 (1)
Вересень 2021 (2)
Серпень 2021 (1)
Липень 2021 (4)
Травень 2021 (2)
^