dle 9.7 8DLE
 
Інформація по новині
  • Переглядів: 887
  • Автор: orusia voznuk
  • Дата: 28-05-2015, 15:35
28-05-2015, 15:35

Церква Святого Миколая Чудотворця

Категорія: Історія

Місто Володимир ще з давна величаво красувалося куполами храмів. За різними версіями їх нараховувалось більше 2-х десятків. До нашого часу вони не достояли адже були дерев’яними.
Св. Миколаївська церква знаходилась на Жидівській вулиці, поблизу кам’яної єврейської синагоги. Коли і ким побудована – невідомо. Безсумнівним є тільки те, що вона існувала вже в першій половині ХІІІ ст. Перша згадка про неї відноситься до 1235р. В Іпатіївському літописі від 1235р. згадується, що Великий Галицько-Волинський князь Данило Романович, збираючись на війну проти галичан і князів Болоховських, моливсь Богу і святому архієрею Миколаю, щоб показав чудо своє.
В історичних актах перша згадка про церкву датується 3 лютим 1584р., в якому крилошани (співці, читці, особи, що допомагають у співі і читанні) собору Володимирського, в числі яких значиться священик Йосиф Миколенський, заявляють, що вони не можуть з’явитися на королівський суд по шлюборозвідній справі дворянина Василя Загоровського. Цей же священик Йосиф, в числі інших крилошан жалівася в суд 30 квітня 1589р. на володимирського війта Михайла Дубницького, затя Володимирського єпископа Феодосія Лазовського, про крадіжку церковних речей.
30 квітня 1590 р. Феофан, грецький єпископ Глинський, спільно з крилошанами Володимирського собору, від себе і від імені єпископа Володимирського Мелетія Хребтовича жалівся в володимирський міський суд на те, що вони в понеділок на Світлій неділі, звершували хрестовий хід із Успенського собору до Спаського монастиря, а звідти направлялись до церкви Св. Миколи на Жидівській вулиці, то невірні жиди-бахурчики (молоді жидки) кидали камені в хресний хід. По цьому ділу 22 травня 1590 р. відбувся судовий виговір підстарости володимирського Романа Вільгорського, який виправдав жидів від звинувачення на тій основі, що вони в божиці жидовській, в присутності возного Мойсея Дігтівського, присягнули, що вони ні каменя ні іншими речами не метали в хресний хід.
В 1609р. при церкві вже був уніатський священик Афанасій в числі членів капітули, розписався під фундушевою записю митрополита Іпатія Потія на основі школи при церкві соборній Успіня Пресвятої Богородиці в м. Володимирі.
В 1794 р. при пожежі цілого міста Володимира з 14 липня на 15 згоріла і Миколаївська церква, а євреї захопили церковну територію, на основі чого було заведено кримінальну справу в магістраті в 1798р. за заявою священика цієї церкви Іоана Парчевського.

За матеріалами М.І. Теодоровича. Місто Володимир Волинської губернії в зв’язку з історією Волинської єпархії.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сай як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім’ям.
Информація
Користувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть лишати коментарі до даної публікації.

Хмарка тегів

^