dle 9.7 8DLE
 
Інформація по новині
  • Переглядів: 1323
  • Автор: orusia voznuk
  • Дата: 28-05-2015, 15:35
28-05-2015, 15:35

Церква Святого Миколая Чудотворця

Категорія: Історія

Місто Володимир ще з давна величаво красувалося куполами храмів. За різними версіями їх нараховувалось більше 2-х десятків. До нашого часу вони не достояли адже були дерев’яними.
Св. Миколаївська церква знаходилась на Жидівській вулиці, поблизу кам’яної єврейської синагоги. Коли і ким побудована – невідомо. Безсумнівним є тільки те, що вона існувала вже в першій половині ХІІІ ст. Перша згадка про неї відноситься до 1235р. В Іпатіївському літописі від 1235р. згадується, що Великий Галицько-Волинський князь Данило Романович, збираючись на війну проти галичан і князів Болоховських, моливсь Богу і святому архієрею Миколаю, щоб показав чудо своє.
В історичних актах перша згадка про церкву датується 3 лютим 1584р., в якому крилошани (співці, читці, особи, що допомагають у співі і читанні) собору Володимирського, в числі яких значиться священик Йосиф Миколенський, заявляють, що вони не можуть з’явитися на королівський суд по шлюборозвідній справі дворянина Василя Загоровського. Цей же священик Йосиф, в числі інших крилошан жалівася в суд 30 квітня 1589р. на володимирського війта Михайла Дубницького, затя Володимирського єпископа Феодосія Лазовського, про крадіжку церковних речей.
30 квітня 1590 р. Феофан, грецький єпископ Глинський, спільно з крилошанами Володимирського собору, від себе і від імені єпископа Володимирського Мелетія Хребтовича жалівся в володимирський міський суд на те, що вони в понеділок на Світлій неділі, звершували хрестовий хід із Успенського собору до Спаського монастиря, а звідти направлялись до церкви Св. Миколи на Жидівській вулиці, то невірні жиди-бахурчики (молоді жидки) кидали камені в хресний хід. По цьому ділу 22 травня 1590 р. відбувся судовий виговір підстарости володимирського Романа Вільгорського, який виправдав жидів від звинувачення на тій основі, що вони в божиці жидовській, в присутності возного Мойсея Дігтівського, присягнули, що вони ні каменя ні іншими речами не метали в хресний хід.
В 1609р. при церкві вже був уніатський священик Афанасій в числі членів капітули, розписався під фундушевою записю митрополита Іпатія Потія на основі школи при церкві соборній Успіня Пресвятої Богородиці в м. Володимирі.
В 1794 р. при пожежі цілого міста Володимира з 14 липня на 15 згоріла і Миколаївська церква, а євреї захопили церковну територію, на основі чого було заведено кримінальну справу в магістраті в 1798р. за заявою священика цієї церкви Іоана Парчевського.

За матеріалами М.І. Теодоровича. Місто Володимир Волинської губернії в зв’язку з історією Волинської єпархії.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сай як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім’ям.
Информація
Користувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть лишати коментарі до даної публікації.

Хмарка тегів

Архів новин

Травень 2022 (5)
Лютий 2022 (3)
Січень 2022 (3)
Грудень 2021 (3)
Листопад 2021 (4)
Жовтень 2021 (1)
^