dle 9.7 8DLE
 
Історико-культурний заповідник "Стародавній Володимир" » Історія » Дім Дитини імені маршала Пілсудського
Інформація по новині
  • Переглядів: 161
  • Автор: orusia voznuk
  • Дата: 15-06-2022, 13:04
15-06-2022, 13:04

Дім Дитини імені маршала Пілсудського

Категорія: Історія

У грудні 1931 року в школі підхорунжих у м. Володимирі було створено організацію, що мала на постійній основі опікуватися найбіднішими дітьми у місті. Було вирішено побудувати дитячий будинок та назвати його на честь маршала Юзефа Пілсудського. Відразу ж було розпочато роботу. На спеціальній сесії було обрано Тимчасовий комітет з будівництва будинку у Володимирі, що поставив собі завдання якнайшвидше зібрати кошти необхідні для будівництва.
За перший рік було зібрано 5151,89 злотих як були внесені на ощадну книжку школи підхорунжих. Наступного року Тимчасовий комітет було замінено Відділом будівництва Дому Дитини при Культурно-Освітньому осередку. Переймаючи роботу від своїх попередників, Відділ охоче продовжив діяльність, не обмежуючись передусім збором коштів, а й проводив різноманітні заходи. Дані акції були проведенні максимально широко, свої заощадження приносили учні, інструктори (викладачі). Внески давали різні міські товариства, доходи сумувалися з різних заходів, які організовувались у школі, також було додано кошти, які були зібрані під час різдвяних канікул.
Великою допомогою у цій акції став дар місцевої римо-католицької парафії, яка подарувала ділянку під будівництво.
У вересні 1933 року було розпочато будівництво будинку, згідно затвердженого Комендантом Школи проекту Дзевульського, Гриневецького, Сечковського та Кунцеманна.
Одночасно з цим, секція почала поповнювати кошти, необхідні для подальшого будівництва. На той час з різних джерел було зібрано ще 5741,68 злотих, що разом з раніше зібраними грошима становило 15430,08 злотих.
Витрачені на будівництво кошти становили 15084,17 злотих. Будинок був майже повністю готовий, лишилась лише тераса та зовнішнє облицювання.
Будинок являв собою одноповерхову споруду площею 256 квадратних метрів, додатково до нього - ще тераса на 60 квадратних метрів. Поверховий план будівлі складався із загальної кімнати площею 50 квадратних метрів, з’єднаною з терасою, та їдальні – 45 метрів квадратних. Також були 2 кімнати для вихователів, 2 скаутські кімнати, кухня, умивальня, гардеробна та тераса. Тераса, загальна кімната та кімнати скаутів виходили на південний захід. Будівля мала 3 окремі входи, це дерев’яна конструкція з цегляним фундаментом. Стіни всередині будівлі оштукатурені гіпсовим розчином, а зовнішні стіни були обшиті дошками та пофарбовані олійною фарбою. Дах покритий цинковим листом. Для обігріву приміщення використовувались кахлі. Кухня з кахельною плитою пристосована для приготування великої кількості їжі. Освітлення будівлі було електричне, зовнішнє оздоблення, а також інтер’єр, витримано у скромному народному стилі.
11 листопада 1933 року дитячий будинок був офіційно освячений. З цього дня в ньому почали роздавати харчування та проводити просвітницькі заходи, якими користувались приблизно 130 дітей.
Освітній процес проводився шляхом відповідних діалогів. Діти навчались при цьому співу та декламації, а ті котрі не ходили до школи могли вчитись читати та писати. Разом з тим діти мали окремий свій невеличкий театр, у якому вони у радістю брали участь. 11 лютого учні поставили на своїй сцені комедію «Спить очко». Паралельно проводились ігри, забави, гімнастика, дівчатка навчались рукоділлю, а хлопчики столярній справі.
Дім Дитини імені маршала Пілсудського
Дім Дитини імені маршала ПілсудськогоАнастасія Баьенко, наукова співробітниця ДІКЗ "Стародавній Володимир"
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сай як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім’ям.
Информація
Користувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть лишати коментарі до даної публікації.

Хмарка тегів

Архів новин

Червень 2022 (2)
Травень 2022 (5)
Лютий 2022 (3)
Січень 2022 (3)
Грудень 2021 (3)
Листопад 2021 (4)
^