dle 9.7 8DLE
 
Історико-культурний заповідник "Стародавній Володимир" » Історія » Кохання доньки власників городні володимирського замку
Інформація по новині
  • Переглядів: 538
  • Автор: orusia voznuk
  • Дата: 14-02-2022, 11:39
14-02-2022, 11:39

Кохання доньки власників городні володимирського замку

Категорія: Історія

Чи було місце коханню у 16 ст.? Якщо хлопець чи дівчина були знатного роду, який був зацікавлений у примноженні багатства та статусу, то існувала мала ймовірність того, що між майбутнім подружжям є почуття, адже вибрати собі чоловіка чи дружину можна було з дозволу батьків. Оскільки такі шлюби укладалися за розрахунком, батьками чи опікунами – вони часто закінчувалися трагічно. Практика видавати молоду красиву дівчину за «старого» 50-ти річного вкотре овдовілого чоловіка, не викликала ні в кого підозр. Інколи, такі знатні чоловіки були справжнісінькими тиранами та гульвісами.
Матінка-історія пам’ятає й сміливців, які йшли наперекір батьківській волі та одружувались без благословіння найрідніших. Так, власне, зробила Катерина Ружинська, батьки якої тримали городню в володимирському замку. 15 липня 1567 року її мама Настасія Львівна Єсманівна, дружина покійного князя Василя Ружинського, завітала до володимирського замку городського. А саме, до Якима Василевича – підстарости м. Володимира і пожалілася на свою блудну доньку Катерину. «Згорьована» мати розповідала, що донька, не питаючи у неї дозволу, пішла заміж проти її волі за якогось там Яна Панковського. І мало того, що вона так зле вчинала, так ще разом з своїм чоловіком, захопила один з її маєтків у Роговичах, налаштувала проти неї підданих, забрала пожитки й гроші і навіть помолотила жито і пшеницю. А коли вона княгиня приїхала відбирати своє майно, то той її нелюбий зять Панковський вигнав її та мало не вбив.
Ружинські – одна з гілок литовських князів Гедиміновичів. Вперше в документах князі Ружинські згадуються у 1545 році в описі Володимирського замку де називаються Роговицькими. Князі Роговицько-Ружинські були власниками були власниками маєтків Ружино, Роговичі, Твориничі. Родовим гніздом князів було село Ружин Володимирського повіту (Турійський район). Найбільш яскраво Ружинські заявили про себе у XVI столітті – у часи формування козацтва.
Ружинські мали свій родовий герб. На ньому зображувався щит лазурного кольору зі стовбуром посередині, зверху і знизу стовбура чотири золоті хрести, котрі розходяться в різні боки. Над щитом розміщувались корона, а над нею князівська митра.
Олександр Цинкаловський у своїй праці «Стара Волинь і Волинське Полісся» писав: «Село Ружин було родовим селом князів Ружинських, яких тут перший раз згадано в 1503 році. З цього княжого роду походили козацький гетьман Євстафій Ружинський і багато політичних діячів і членів братств на Україні…»

Орися Вознюк
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сай як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім’ям.
Информація
Користувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть лишати коментарі до даної публікації.

Хмарка тегів

Архів новин

Травень 2022 (5)
Лютий 2022 (3)
Січень 2022 (3)
Грудень 2021 (3)
Листопад 2021 (4)
Жовтень 2021 (1)
^