dle 9.7 8DLE
 
Інформація по новині
  • Переглядів: 863
  • Автор: orusia voznuk
  • Дата: 16-02-2018, 11:48
16-02-2018, 11:48

Хаперський Володимир Євгенович

Категорія: ---

Народився 23 липня 1944 року в місті Володимир-Волинський, де проживаю по сьогоднішній день.
Пам’ятаю центр міста, коли він був ще сильно понищений. Добре знаю де був табір і як багато людей там загинуло. Захоронення були в таких довгих ямах, кагатах метрів по двісті. Трупи зверху спочатку засипали крейдою, а потім землею. На ті захороненнях довгий час звозили сміття. Пізніше сміття вивезли, горби розрівняли і зробили дорогу. Дорогу робили півколом, вона йшла повз меморіал і до птахофабрики.
Там, де зараз птахофабрика, раніше були склади. Туди була проведена залізнична колія. Залізницею приходило обладнання для шахт, що будувалися в Новолинську. Хоча саме місто тоді тільки зароджувалося. Ця залізниця існує і зараз. Вона іде біля будинку офіцерів, де сільгоспхімія і до самої птахофабрики. Раніше та залізниця тягнулася аж до Грубешова. Зараз вона доходить тільки до «сьомого тупіка». Саме тут розвантажували обладнання для шахт і далі везли його до Нововолинська на вантажівках. В той час не було залізничної колії до Нововолинська. Її проклали тільки тоді, як почали видобувати вугілля і його потрібно було вивозити. Тоді від Іванич проклали залізницю до Нововолинська.
Я навчався в першій школі. Через дорогу від нашої хати спочатку були розквартировані танкісти, потім зв’язківці, а далі ракетники. Цю територію в народі називали «медянкою». З 1991 року військові звідти пішли.
Ми там часто гралися дітьми. Я збирав черешні чи вишні, за стакан ягід солдати давали мені десять копійок. А білет в кіно тоді коштував десять копійок. І вже були гроші на кіно.
В місті був маслозавод, там робили дуже добре морозиво. Продавали на вулиці найчастіше біля костелу в термосах, обложених льодом. Набирали ложкою клали в стаканчики, зважували, вага стояла поруч.
Біля костелу були дуже гарні дзвони. Здається вони були великими. В мене колись була фотографія з тими дзвонами. Я віддав її Петрові Заклекті. Як працював в пожежній частині то він часто приходив до нас і в бібліотеку. Я йому віддав чотири чи п’ять старих фотографій, ще з 30-х років.

Спогади записала Федосєєва С.А.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сай як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім’ям.
Информація
Користувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть лишати коментарі до даної публікації.

Хмарка тегів

Архів новин

Жовтень 2021 (1)
Вересень 2021 (2)
Серпень 2021 (1)
Липень 2021 (4)
Травень 2021 (2)
Квітень 2021 (3)
^