dle 9.7 8DLE
 
Історико-культурний заповідник "Стародавній Володимир" » Ювілей Свято-Різдва Христового жіночого монастиря
Інформація по новині
  • Переглядів: 1543
  • Автор: orusia voznuk
  • Дата: 24-03-2015, 10:09
24-03-2015, 10:09

Ювілей Свято-Різдва Христового жіночого монастиря

Категорія: ---

Ювілей Свято-Різдва Христового жіночого монастиря23 березня в історичному музеї міста Володимир-Волинський відбулася науково-теоретична конференція присвячена 260-й річниці комплексу будівель монастиря Різдва Христового. Участь взяли священослужителі міста, настоятелька монастиря ігуменя Марія та науковці з ДІКЗ «Стародавній Володимир» - Федосєєва Світлана та Вознюк Орися, історичного музею ім. Омеляна Дверницького – Петрунін Олексій та Янович Богдан та кандидат історичних наук, доцент СНУ ім. Лесі Українки Леся Шваб.
Доповідачі розкрили історію побудови величного храму, розповіли про фундаторів, про можливих архітекторів, місію єзуїтів, що слугувала початком закладання наріжного каменю, колегіум василіан – як один з найпрестижніших тогочасних навчальних закладів і т.д.

Коротка історична довідка:
У 1718 році волинська каштелянка Ядвіга Загоровська спроваджує до міста місію єзуїтів. У 1755 році слонімський староста Гнат Садовський закладає єзуїтський костел, будівництво якого тривало 15 років. У 1762 році місія отримала статус монастиря. У 1770 році костел було освячено під титулом "Серце Ісуса". Після скасування ордену єзуїтів у 1773 році, після судових тяганин костел і монастир були віддані уніатам-василіанам. 1795 року відбувається третій поділ Польщі. Володимир перейшов під царську Росію. І тоді Російська Православна Церква почала претендувати на цей храм, намагаючись виселити звідти греко-католиків. Інтер'єр храму перебудовується під потреби православної церкви. З 1891 року храм був резиденцією володимирських православних єпископів. У 1921 році після приєднання Волині до Польщі костел знову передають римо-католицький церкві. Костел стає парафіяльним. Під час Другої світової війни вибухом бомби було пошкоджено північну ризницю та презбітерій. Після війни парафію було ліквідовано, а костел взято під охорону як пам'ятку архітектури. З 1983 року розпочато ремонтно-реставраційні роботи. У 1991 році храм передано православній громаді. Нині тут діє Кафедральний Собор Різдва Христового Української православної церкви Київського патріархату. У 1995 році було утворено жіночий Христорождественький монастир.

Ювілей Свято-Різдва Христового жіночого монастиря

Ювілей Свято-Різдва Христового жіночого монастиря

Ювілей Свято-Різдва Христового жіночого монастиря

Ювілей Свято-Різдва Христового жіночого монастиря


Орися Вознюк,
науковий співробітник ДІКЗ "Стародавній Володимир"
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сай як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім’ям.
Информація
Користувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть лишати коментарі до даної публікації.

Хмарка тегів

Архів новин

Січень 2022 (2)
Грудень 2021 (3)
Листопад 2021 (4)
Жовтень 2021 (1)
Вересень 2021 (2)
Серпень 2021 (1)
^